Kurz freeride

Za anglickým slovom freeride sa neskrýva žiadna nová lyžiarska disciplína pre pár bláznivých nadšencov. Jedná sa naopak o aktivitu, ktorú ľudia prevádzkovali už na samotnom začiatku lyžovania.

Freeride je jednoducho jazda na lyžiach či na snowboarde vo voľnom teréne. Dnes je freeride bežnou lyžiarskou disciplínou takmer pre každého.

Sú strediská, kde nemusíte mieriť za divokým terénom bohvie kam do nebezpečných extrémnych svahov. Veľmi často stačí vyjsť i len pár metrov od zjazdovky.

Keď už to raz skúsite, je veľmi jednoduché tomu prepadnúť :-) Pre freeride sa potrebujete naučiť aspoň jednu základnú zručnosť: jazdu v neupravenom a často hlbokom snehu. Potom už len stačí mať špeciálne lyže, všeobecne o 10 až 20 cm dlhšia ako na zjazdovku, oveľa širšie a s menším krojením, ktoré vám jazdu značne uľahčia.

A tiež sa budete musieť z jazdy zo zjazdoviek trochu preorientovať. Držať skôr užší postoj a oveľa menej tlačiť na hrany. Musíte jemne, plynule, ľahko, žiadne zbrklé pohyby. Proste len si tak s lyžami pohrávať. Až konečne chytíte ten správny rytmus, zistíte, že to je často jednoduchšie ako na zjazdovke. A zďaleka nie tak tvrdé. Odmena bude sladká …

Počet:
max. 6 kurzistov na inštruktora pri kurze.
Toto osvedčené pravidlo počtu absolventov je nielen kvôli tomu, aby si sa naučil čo najviac, ale hlavne bezpečne.
Materiál:
V prípade, že nemáš výstroj alebo časti výstroja na kurz, ktorého sa chceš zúčastniť, je možné tento materiál si u nás  zapožičať.
Strava:
Keďže každý máme iné apetit , nechávame na teba, akú stravu si zoberieš na kurz. Tiež máš možnosť stravovať sa v kempe, reštaurácii či na horských chatách.
V cene:
V cene kurzu je práca inštruktora lezenia v ľade.
Platba
Platbu za kurz je potrebné uhratiť na čislo účtu (do poznámky uviesť meno kurzistu) do 5 dní od odoslania objednávky.

Meno a priezvisko (potrebné vyplniť)

Email (potrebné vyplniť)

Termín freeride kurzu (potrebné vyplniť)

Osobné údaje (potrebné vyplniť)